Dla 500 milionów ludzi ma świecie hiszpański jest językiem ojczystym .Także dla naszych gości z Kuby, Daniela i Felixa. Wraz z nimi świętowaliśmy Dzień Języka Hiszpańskiego. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o tym języku, uczyliśmy się łamańców językowych, poznaliśmy kilka faktów o Kubie .Bo hiszpański tylko w Radosnej!
Niecodzienne spotkanie!
Czas na relaks!
Kolejny raz uczniowie Szkoły Radosnej mieli okazje miło i aktywnie spędzić czas na Słowiance. Jak widać na zdjęciach dzieci bardzo potrzebują takich chwil, które pomagają budować nowe relacje lub wzmocnić te, które już stworzyli. Poza tym dobrze jest oczyścić głowę i naładować baterie przed końcówką roku szkolnego.
Poczuliśmy moc "Iskry Niepodległości"
Dziś Szkoła Radosna miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłej wystawie "Iskry Niepodległości". To mobilne widowisko edukacyjne Biura "Niepodległa", które popularyzuje sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców oraz społeczników. Spektakl porusza nie tylko kwestie energii i zdobyczy techniki, ale również solidarności społecznej oraz eksploracji Ziemi i kosmosu. Bohaterowie tego widowiska to osoby, których działalność zmieniła naszą codzienność - poprzez odkrycia naukowe, które wpływają na nasze życie każdego dnia, czy też przesuwając granice ludzkiego ciała w drodze na szczyt. Każda postać jest prawdziwą Iskrą Niepodległej, inspirującą innych do działania. Uczniowie byli zachwyceni i pełni inspiracji po tym niezapomnianym doświadczeniu.
Sprzątamy dla Polski
W Dniu Ziemi sprzątaliśmy dla Polski i siebie.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa,, Radosna " włączyła się do tej wspaniałej akcji już kolejny raz .
Mimo niesprzyjającej pogody udaliśmy się trasami wokół naszych jezior, by tam znaleźć ,,skarby,, wymagające posprzątania.
Dzieciaki z dużym zaangażowaniem rozprawiły się z tymi ,,skarbami", które powędrowały do worków.
Zapełniliśmy ich kilka , a przygodę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem w Ośrodku Wypoczynkowym
w Janowie. Kiełbaski smakowały wybornie, a gorąca herbatka rozgrzała nas nieźle.
81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
Powstanie w getcie warszawskim – bohaterska zbrojna walka żydowskich organizacji bojowych getta warszawskiego z Niemcami toczona od 19.04.1943 do 15.05.1943, największy akt zbrojnego oporu Żydów w czasie II wojny światowej. (
11 kwietnia - piknik klas I i VII
Pani Kinga: ,,Co za niesamowity piknik edukacyjny dla klas 1 i 7 „Integracja Szkolna w Naturze z elementami treningu umiejętności społecznych” mieliśmy w naszej szkole! Wierzymy, że najlepiej uczymy się w ruchu i przez praktyczne umiejętności, dlatego też każda aktywność była zaprojektowana tak, aby pobudzić kreatywność i rozwijać umiejętności społeczne naszych uczniów! Od kreatywnego tworzenia naturalnych barwników po rozwiązywanie fascynujących zagadek matematycznych, historycznych i geograficznych: każdy moment był pełen radości i nauki! A co więcej, nawet tworzyliśmy opowiadania i wiersze, co jeszcze bardziej pobudzało wyobraźnię i umiejętności językowe naszych uczniów! A co najlepsze, nasze piknikowe smakołyki sprawiły, że uczniowie mogli dzielić się radością z innymi, budując jednocześnie pozytywne więzi i relacje! Czas spędzony na wspólnym jedzeniu był doskonałą okazją do rozmów o swoich zainteresowaniach. A wszystko to w otoczeniu przyrody, wśród śpiewu ptaków i migoczących w promieniach słońca liści drzew! To było niesamowite uczucie, cieszyć się cudowną zabawą na świeżym powietrzu, budując przy tym silne więzi i pozytywne relacje! Dziękujemy, że byliście częścią tego niezapomnianego wydarzenia! Niech wspomnienia z tego dnia będą inspiracją do dalszego budowania silnej i wspierającej społeczności w naszej szkole! ".
6 kwietnia - wyróżnienia w Szczecinie
Zespół Radosne Mózgi został wyróżniony w konkursie: Wpływ właściwego odżywiania i walorów środowiska województwa zachodniopomorskiego na prawidłowy rozwój mózgu człowieka - organizowany w ramach Programu Społecznik 2022-2024 zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Opiekunką zespołu jest pani Elżbieta Rumianowska.
Archiwum Aktualności