Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, w którym musieli pochwalić się więdzą z królowej nauk, jaką jest matematyka. Każdy, kto spróbował swoich sił był zwycięzcą. Aczkolwiek niektórzy błysnęli wyjątkową wiedzą i zostali odpowiednio uhunorowani. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie!
Podsumowanie matematycznego tygodnia!
„Laboratorium Harmonii -fascynujące krainy emocji.
Dzisiejsze zajęcia „Laboratorium Harmonii” już za nami!
To było niezwykłe spotkanie, podczas którego dzieci odbyły magiczną podróż przez fascynujące krainy emocji. Wędrowaliśmy wspólnie przez Krainę Radości, gdzie odkrywaliśmy beztroskę i pozytywną energię, a następnie poznaliśmy Krainę Smutku, ucząc się, jak zrozumieć i wyrażać trudniejsze uczucia. Odwiedziliśmy też Krainę Strachu, gdzie każdy miał szansę znaleźć w sobie odwagę, by mierzyć się z obawami, by ostatecznie dotrzeć do Krainy Akceptacji, ucząc się przyjmować siebie i innych z pełną życzliwością i zrozumieniem.
Dzieci same wybierały drogę, którą podążali bohaterowie – Radoska i Zgredek – decydując o kolejnych krokach w tej interaktywnej bajce terapeutycznej z elementami relaksacji. Każdy wybór pozwalał im głębiej zanurzyć się w świat emocji, rozwijając empatię, uważność i umiejętność współpracy.
Dziękujemy wszystkim małym odkrywcom za piękne zaangażowanie, a rodzicom za zaufanie. Te zajęcia były pełne wartości, które będą towarzyszyć dzieciom na dalszej drodze.
Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań w Szkole Radosnej! Każde z nich to nowa przygoda, nowe odkrycia i kolejna dawka harmonii.
Rozpoczęcie cyklu warsztatów „UNPLUGGED”.
Rozpoczęcie cyklu warsztatów „UNPLUGGED” dla uczniów klas 7 i 8 w Szkole Radosnej!
Nasi uczniowie klas 7 i 8 rozpoczęli cykl warsztatów w ramach rekomendowanego programu „UNPLUGGED” . Program ten, skierowany do młodzieży w wieku 12–14 lat, stanowi ważny element profilaktyki uniwersalnej, oparty na modelu wszechstronnego wpływu społecznego.
Celem programu jest:
Ograniczenie inicjacji używania substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, tytoń i narkotyki,
Zmniejszenie ryzyka rozwoju intensywnego używania tych substancji oraz zapobieganie przejściu od fazy eksperymentowania do fazy używania problemowego.
Dziękujemy panu Zdzisławowi za poprowadzenie pierwszych zajęć oraz za zaangażowanie i stworzenie przestrzeni do ważnych rozmów i refleksji. Dzięki tym warsztatom młodzież nie tylko zdobywa wiedzę, ale także uczy się świadomie podejmować decyzje, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu
Warsztaty z pierwszej pomocy!
W minionym tygodniu klasy 1-3 ponownie uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy. Uczniowie z wielką chęcią i aktywnością brali udział w kolejnych zajęciach. Priorytetem takich zajęć jest przede wszystkim wypracowanie u dzieci konkretnych reakcji w nagłych przypadkach, co może uratować życie ich rówieśników, rodzeństwa lub nawet dorosłych. Podczas ostatnich zajęć ćwiczono RKO, czyli Resuscytację krążeniowo-oddechową.
Wyjazd do Netto Areny!
Piątek był pełen wrażeń. NSP Radosna uczestniczyła w pięknym i oryginalnym spektaklu, który odbył się w Netto Arenie!
Zagłębiliśmy się w niecodzienną przygodę Sindbada Żeglarza.
Polecamy z całego serca!
Radosne świętowanie odzyskania niepodległości!
My już tradycyjnie podsumowując Tydzień Niepodległości:
* Śpiewamy hymn i pieśni patriotyczne
* tańczymy poloneza
* rozmawiamy o Polaków drodze do wolności
Pamiętamy!
W tym roku nad wszystkim czuwali
pani Jola, pani Iryna, pani Olga, pan Maksymilian,pan Krzysztof.
Bo nam codziennie towarzyszą skrzydła wolności!
Wyprawa w Głąb Dżungli Emocji za nami!
Dzisiejsze zajęcia były absolutnie magiczne – dzieci miały okazję poczuć się jak w prawdziwej dżungli! Sceneria zachwycała – klimatyczny półmrok, zapach natury i kojące dźwięki lasu deszczowego sprawiły, że każdy uczestnik mógł naprawdę zanurzyć się w tym wyjątkowym świecie.
Przemierzając sensoryczną ścieżkę pełną skarbów natury, dzieci wcielały się w dżunglowe zwierzątka, odkrywając, jak różne faktury, dźwięki i zapachy wpływają na ich emocje. Każdy krok był okazją do zgłębiania własnych uczuć i nauki empatii w towarzystwie natury.
To była pełna wzruszeń i wrażeń wyprawa, która zbliżyła dzieci do przyrody i pozwoliła im lepiej zrozumieć siebie.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tej niezapomnianej podróży!
Dzień Dyni w szkole Radosnej.
31 października w Szkole Radosnej świętowaliśmy Dzień Dyni! Z tej okazji uczniowie przebrali się w niesamowite kostiumy, a kreatywność aż kipiała! W klasach 4-8 odbył się konkurs na najlepsze przebranie, natomiast dla młodszych uczniów, z klas 1-3, zorganizowaliśmy bal, który wypełniony był śmiechem, tańcem i zabawą. Emocji dodał konkurs na mistrza tańca, który wzbudził ogromne emocje i pokazał prawdziwy talent taneczny naszych uczniów!
To był niesamowity dzień pełen śmiechu, kreatywności i świetnej zabawy!
Laboratorium Harmonii - Pacynkowi Przyjaciele!
Dziś w Laboratorium Harmonii dzieci przeniosły się w świat emocji i przyjaźni, poznając poruszającą historię Radosi i Zgredka.
Ta wyjątkowa para pacynkowych przyjaciół uczyła nas, jak wielką moc mają słowa. Zgredek, choć nieumyślnie, czasem sprawiał Radosi przykrość swoimi komentarzami, a Radosia, pełna ciepła i radości, poczuła, jak bardzo boli, gdy serce rani ktoś bliski .
Dzieci miały niezwykłą możliwość „skosztowania” gorzkich łez Radosi, by lepiej zrozumieć, jak bolesne potrafią być słowa. Następnie każde dziecko starało się posklejać jej „złamane serce,” a ich serdeczne gesty i ciepłe słowa pocieszenia przynosiły Radosi radość i ukojenie.
Później, w atmosferze przyjaźni i zabawy, dzieci tworzyły świecące slime’y w kolorach symbolizujących ich emocje, a przestrzeń wypełniła się barwami, blaskiem i śmiechem. Na koniec przeżyliśmy razem „loty międzygalaktyczne” – radosne, pełne koloru i fantazji, przypominające, jak piękna i głęboka może być przyjaźń. To był dzień pełen wzruszeń, zabawy i lekcji o sile serca!
Podróże z klasą! Tym razem Kraków!
W dniach 23-25 października klasy 7 i 8 pojechały na pełną emocji i odkryć przygodę w Krakowie! Pierwszy dzień wycieczki zaczęliśmy od wizyty w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie uczniowie mieli okazję zejść 135 metrów pod ziemię. Poznali tam legendę o węgierskiej księżniczce Kindze, dzięki której w Polsce zaczęto wydobywać sól, a ona sama stała się patronką kopalni.
Uczniowie zgłębiali historię powstania złóż soli i zwiedzali piękną Kaplicę św. Kingi, gdzie wszystko – od płaskorzeźb, przez posągi, po podłogę i sufit – wykonane jest z soli . Panujący tam mikroklimat był dodatkową atrakcją, której nie można doświadczyć nigdzie indziej . Następnie udaliśmy się do malowniczej miejscowości Tyniec, aby zwiedzić Opactwo Braci Benedyktynów – każdy centymetr murów tego miejsca przesiąknięty jest historią .
Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na obiadokolację, a później relaksujące zakupy w Galerii Krakowskiej .Podczas tej wycieczki uczniowie nie tylko zdobywają cenną wiedzę o historii i kulturze, ale również rozwijają umiejętności współpracy, refleksji oraz empatii wobec przeszłości. Takie doświadczenia kształtują ich wrażliwość kulturową i społeczną, pokazując, że nauka to coś więcej niż podręczniki – to żywe odkrywanie świata!
Drugi dzień naszej edukacyjnej wycieczki!
Tym razem zwiedziliśmy historyczne centrum Krakowa: zaczęliśmy od Rynku i Kościoła Mariackiego , przemierzyliśmy Drogę Królewską, a następnie odwiedziliśmy Wawel, gdzie podziwialiśmy Katedrę, Dzwon Zygmuntowski oraz Groby Królewskie . Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Sukiennicach , a także zwiedzania podziemi Krakowa, które kryją w sobie wiele tajemnic i historii .Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na obiadokolację , a potem – chwilę wolnego na shopping w Galerii Krakowskiej. Podzieliliśmy się na dwie grupy: jedna odwiedziła Ministerstwo Tajemnic, gdzie podążaliśmy śladami Harrego Pottera , a druga grupa zrelaksowała się w Kociej Kawiarni, otoczeni przyjaznymi futrzakami .To był pełen wrażeń dzień, a przed nami jeszcze więcej przygód w Energylandii!
Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy pełni wrażeń w Energylandii – największym parku rollercoasterów w Europie! Spełniliśmy marzenia o ekstremalnych przeżyciach, przejeżdżając się na legendarnych kolejkach Hyperion i Zadra, gdzie adrenalina sięgnęła zenitu! Ale to tylko początek atrakcji – czekała na nas również Strefa Grozy , emocjonująca jazdaw stylu Formuły 1 oraz wiele innych przygód. Każda minuta była pełna emocji, śmiechu i niesamowitych wspomnień. To idealne zakończenie wycieczki, które zapamiętamy na długo! I trudno było nawet zrobić fotki.
Wycieczka dofinansowana z programu Ministerstwa Edukacji,, Podróże z klasą ".
Spotkanie z panem Bogusiem Janiszewskim!
Dziś w BOK odbyło się niezwykłe spotkanie z panem Bogusiem Janiszewskim, autorem książek o sympatycznym stworku Kurzolu i wielu innych ciekawych opowieści. Uczniowie klas 1-2 ze Szkoły Radosnej wykazali się ogromnym zaangażowaniem i aktywnością. Otrzymaliśmy pierwszą i drugą część książek z osobistym autografem autora. Spotkanie obfitowało w mnóstwo praktycznej wiedzy i fascynujących doświadczeń – udało nam się zmierzyć długość ludzkiego jelita , a nawet dotknąć prawdziwego mózgu! To była niezapomniana lekcja pełna nauki i odkryć!
Bal Wszystkich Emocji!
Dziś w ramach Laboratorium Harmonii odbył się niesamowity Bal Wszystkich Emocji! Całość zaczęliśmy od celebracji z wystrzałem szampana , co wprowadziło nas w doskonały nastrój. To były wyjątkowe zajęcia, w których każda cząstka nas pracowała na pełnych obrotach!
Najpierw stworzyliśmy magiczny kociołek emocji – każdy uczestnik dodawał swoją porcję różnych emocji, które miały swoje kolory i zapachy. Dopełniliśmy go brokatem, gwiezdnym pyłem i innymi ozdobami, które dodawały blasku naszej emocjonalnej miksturze. Po tej części przyszedł czas, by odstawić ją do „dojrzewania” i wyruszyć na parkiet! Tańce i szaleństwa zawładnęły przestrzenią .
Kulminacją balu był jednak niezwykły eksperyment chemiczny – Rąsia Emotka . Uczniowie byli świadkami, jak specjalna rączka zaczęła sama rosnąć! Było to zaskakujące i pełne emocji doświadczenie, które każdy mógł obserwować z zapartym tchem. Rąsia nie tylko rosła, ale stała się wyjątkową pamiątką z tych zajęć.
Po eksperymencie przyszedł czas na refleksję – przypomnieliśmy sobie różne emocje w formie obrazków i rozmawialiśmy o tym, kiedy możemy je odczuwać oraz jak z nimi sobie radzić. Następnie przenieśliśmy się do kilku konkurencji, w tym do specjalnej „kociej jogi” , która była zabawnym i aktywnym zakończeniem naszych emocjonalnych przygód.
Na koniec każdy wyobraził sobie emocję, z którą chce się rozstać, a ta, pod wpływem magicznego płynu, rozpłynęła się na zawsze! Na koniec dzieci zabrały do domów swoje Rąsie Emotki i specjalne magiczne slime’y.
Zajęcia były pełne magii, eksperymentów, tańców i rozmów o emocjach – niezapomniane doświadczenie dla każdego uczestnika!
Śladami Kolumba, Magellana i Vasco da Gamy!
Dziś w Szkole Radosnej mieliśmy niezwykły dzień pełen emocji i przygód! Nasze zajęcia rozpoczęły się od żywej lekcji historii prowadzonej przez Bractwo Kerim! Tym razem przenieśliśmy się w fascynujący świat wielkich odkryć geograficznych! Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by wcielić się w rolę wielkich odkrywców , podążając śladami Kolumba, Magellana czy Vasco da Gamy!
Nauka przez doświadczenie to najlepsza metoda! Nic nie uczy lepiej niż możliwość zobaczenia, dotknięcia i poczucia tego, co poznajemy! Dzięki takim zajęciom uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również rozwijają swoją wyobraźnię i pasję do odkrywania świata!
To był niezapomniany dzień pełen wiedzy, emocji i wspaniałych przeżyć!
Radosny Dzień Nauczyciela!
Bardzo ważny dzień w Szkole Radosnej!
Bo nauczyciele i pracownicy NSP Radosna to super kadra!
Dziękujemy Wam z całego Serca!
PS.
A słodkie niespodzianki od Rodziców były mniamuśne!
Podróżuj z klasą!
W dniach 9-11 pażdziernika klasy 4-6 wyruszyły na pełną wrażeń wycieczkę do Wrocławia! Czekała nas moc atrakcji: rozpoczęliśmy od Panoramy Racławickiej , a następnie ruszyliśmy śladami krasnali wrocławskich, które są symbolem tego wyjątkowego miasta. Zwiedzaliśmy Stary Rynek, Ratusz, Uniwersytet Wrocławski, a nawet udało nam się spotkać krasnala profesora Miodka!
Nie zabrakło również wizyty na Ostrowie Tumskim, gdzie podziwialiśmy Katedrę Jana Chrzciciela. Po intensywnym dniu pełnym wrażeń zjedliśmy obiadokolację , a później przyszedł czas na zakup pamiątek w okolicach rynku staromiejskiego. Wrocław ma ponad 1100 krasnali, a my spotkaliśmy dziś aż 24! Stwierdzamy jednogłośnie,że miasto to zasłużyło sobie na miano Wenecji Północy.
Drugi dzień naszej eskapady rozpoczęliśmy od rejsu statkiem do Wrocławskiego Zoo, gdzie wizyta w Afrykarium – jednym z najnowocześniejszych oceanariów w Europie – zrobiła na nas ogromne wrażenie!
Na terenie zoo nasze fantastyczne dzieciaki musiały rozwiązać kilka zagadek związanych ze zwierzętami, korzystając z super kart pracy , podążając wyznaczonym szlakiem.
Następnie odwiedziliśmy Pawilon Czterech Kopuł, gdzie podziwialiśmy wystawę sztuki współczesnej. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Hali Stulecia – obiektu wpisanego na listę UNESCO, który zrobił na nas ogromne wrażenie.
Nie mogło zabraknąć chwili dla nas, więc wpadliśmy na mały shopping w Galerii Dominikańskiej. Dzień zakończyliśmy pyszną obiadokolacją, a potem wróciliśmy do miejsca zakwaterowania. Przed nami jeszcze zielona noc!
Dzień trzeci naszej wycieczki do Wrocławia rozpoczęliśmy go od fascynujących warsztatów „Kontusze i Figatele” w Muzeum Pana Tadeusza – uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i poznać życie w dawnej Polsce . Następnie pełni energii popędziliśmy do Narodowego Forum Muzyki na zajęcia „Słuchanie i zwiedzanie”, gdzie muzyka stała się naszą przewodniczką po tym wyjątkowym obiekcie. Na zakończenie dnia zanurzyliśmy się (dosłownie!) w tajemnice wody w Hydropolis – eksploracja i nauka w jednym!Wycieczka dofinansowana z programu Ministerstwa Edukacji ,, Podróże z klasą "
Sprzątamy dla Polski!
Niepubliczna Szkoła Podstawowa,,Radosna" w Barlinku uprzejmie informuje, że zadanie wykonane na szóstkę.
Posprzątaliśmy niezwykle dokładnie i znaleźliśmy mnóstwo śmieci. Niektóre nas bardzo zadziwiły.
Teraz wszystkim będzie przyjemniej spacerować.
Laboratorium Harmonii - „Emocje pod mikroskopem”
Za nami już czwarte zajęcia w ramach Laboratorium Harmonii! Tym razem badaliśmy „Emocje pod mikroskopem”. Było mnóstwo emocji, które przybierały różne, zaskakujące postaci, m.in. wesołego krokodyla i radosnego dinozaura !
Takie zajęcia uczą dzieci, że emocje mogą mieć różne kształty i formy . To świetna okazja, by lepiej zrozumieć swoje uczucia i odkrywać, że nawet trudne emocje można oswoić . Dzieci uczą się rozpoznawania i wyrażania emocji w twórczy sposób, co pomaga im budować lepsze relacje z innymi .
To była prawdziwa eksplozja emocji i kreatywności!
Niezwykły Dzień Chłopaka.
Co dziś się działo w Radosnej, trudno opisać słowami. Radosny Dzień Chłopaka i wybory Mistera szkoły 2024/2025 dostarczyły nam wielu wrażeń.
Było głośno, wesoło i smacznie. Pyszne gofry serwowane przez Panią Irynę pobiły przepis z Masterchefa, a pytania zadawane kandydatom na Mistera nie były łatwe. Stwierdzamy, że Misterów u nas dostatek. Jeszcze raz wszystkim Radosnym Chłopakom ślemy serdeczne życzenia i tym małym, i tym dużym. Imprezę przygotowała i mistrzowsko poprowadziła Pani Edyta z pomocą klasy 8.
„Radosna” podróżuje z klasą
W Niepublicznej Szkole Podstawowej „Radosna” w Barlinku w drugim tygodniu września uczniowie klas 1-3 wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną w ramach programu „Podróże z klasą” z Ministerstwa Edukacji Narodowej. W dniach 16 i 17 września uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Poznań i jego okolice. Pierwszego dnia całą grupą wyjechaliśmy z Barlinka kierując się do Wenecji do Muzeum Kolei Wąskotorowej. Po muzeum oprowadziła nas Pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o eksponatach znajdujących się w muzeum. Następnie udaliśmy się w kierunku Ruin Zamku Diabła Weneckiego, które znajdują się tuż obok Muzeum. Tam zobaczyliśmy wystawę starożytnych machin wojennych.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd kolejką wąskotorową do oddalonego o kilka kilometrów od Wenecji Biskupina. Na miejscu wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Mogliśmy na własnej skórze poczuć klimat dawnych lat. Zobaczyliśmy jak mieszkali kiedyś ludzie, czym się odżywiali, w co się ubierali i jak wyglądała uprawa roślin. Po tak fascynującym, ale też wyczerpującym dniu udaliśmy się do naszego miejsca odpoczynku. Przystań Wenecka okazała się przepięknie położonym ośrodkiem. W oczekiwaniu na posiłek mogliśmy przespacerować się po terenie ośrodka oraz podziwiać piękny zachód słońca. Następny dzień również zapowiadał się niezwykle ciekawie. Z samego rana wyjechaliśmy w kierunku Poznania. Pierwszym punktem programu był udział w warsztatach wypieku Rogali Świętomarcińskich w Muzeum Rogalowym.
Organizatorzy warsztatów w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. Po warsztatach mieliśmy okazje z bardzo bliska, ponieważ znajdowaliśmy się w kamienicy naprzeciwko Ratusza, obejrzeć słynny pokaz koziołków poznańskich. Po zajęciach wraz z Panią przewodnik, wyruszyliśmy na wycieczkę pt. „Detektywi historii”. Zobaczyliśmy Rynek Poznania i jego okolice oraz wzięliśmy udział w interaktywnej zabawie poznając dzieje miasta. Następnie udaliśmy się na zasłużony posiłek na Rynku poznańskim. Po obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach czekoladowych w Muzeum Czekolady.
Od Chocolatiera dowiedzieliśmy się o historii czekolady według ekspozycji od ziarna do tabliczki czekolady. Po wysłuchaniu prezentacji dzieci degustowały różne rodzaje tych smakołyków oraz zdobiły czekolady z symbolem koziołków poznańskich. Był to ostatni punkt naszej wyprawy. Pełni wrażeń, szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wyruszyliśmy w kierunku Barlinka.
Mój Zwierzak... I mój też!
Rozpoczynamy wyjątkowy cykl „Mój Zwierzak” w Szkole Radosnej!
Wczoraj swoją prezentację z pasją poprowadziła Kalina, która opowiedziała o swojej agamie brodatej , a dziś pałeczkę przejęła Wiktoria! Nasza uczennica przedstawiła swojego psa o imieniu Kraken – łagodnego czworonoga z niezwykłą historią. Po trudnych przejściach w schronisku, Kraken został adoptowany, a tata Wiktorii, opuszczając schronisko, krzyknął: „Uwolnić Krakena!” W ten sposób uwolnił czworonoga ze starego, smutnego życia, dając mu nowe, pełne miłości i radości dni.
Prezentacje w cyklu „Mój Zwierzak” to nie tylko okazja do nauki redagowania tekstów, ale także do uważnego słuchania i zrozumienia swoich kolegów. Dzieci uczą się nie tylko o zwierzętach, ale także lepiej poznają samych siebie, rozwijając empatię i umiejętność słuchania drugiego człowieka.
Archiwum Aktualności